Festivalbus

Når du ankommer med færgen fra Jylland:

Når du ankommer med færgen fra Jylland til Samsø,  kan du tage den direkte festivalbus, som sætter dig af ved stoppestedet Walthers Hvile.

Den køre fra udvalgte færgeankomster fra Sælvig havn, på følgende dage og tidsrum.

Tirsdag 10.30 – 18.00
Onsdag 10.30 – 18.00
Torsdag 14.00 – 18.00

Med bus retur fra festivalpladsen – søndag:

Du skal stå på bussen ved festivallens hovedindgang.

Bussen køre i tidsrummet 05:00 – 18.00 og kører til Hou og Aarhus færgen, på Sælvig havn.

Busbilletter retur til Sælvig færgehavn om søndagen er samme billet du købte, da du ankom.

Ellers kan en ny købes via QR kode eller MobilPay nr.

Pris 100,-
Betales via MobilePay

Betales til MobilePay nr. 20332

Du finder også QR kode til betaling, i ventesalen, ombord på færgen eller når du står på bussen.

Du viser kvitteringen til chaufføren, som du får, når du har betalt med MobilePay.

Prisen er for én enkelt tur ned til festivalpladsen på ankomstdagen og retur om søndagen.

Bemærk, cykler medtages ikke i bussen


Natbus fra festivalpladsen:

Der kører GRATIS natbusser mellem d. 17. – 21. juli.
Natbussen vil holde ved hovedindgangen til festivalpladsen.

Bemærk, cykler medtages ikke i bussen


Festivalbus afg. natten efter d. 17. – 20. juli

Festivalpladsen01:15
Ballen01:18
Skovbakkevej v/Brundby01:22
Brundby01:23
Ørby01:26
Permelille01:29
Kolby Kås01:32
Pillemark01:40
Tranebjerg v/Sygehuset01:47
Festivalpladsen02:00
Østerløkkevej02:03
Tranebjerg v/Sygehuset02:12
Onsbjerg Hovedgade02:16
Sælvig Havn02:22
Mårup02:28
Nordby02:43